Celoslovenská školská súťaž Nadácie TV JOJ floorball SK LIGA láme rekordy, a to nielen v počte nastrieľaných gólov. Mimoriadny úspech má florbal medzi dievčatami. Pozrite sa ako zabojovali na okresnom finále v Partizánskom.

Nadácia TV JOJ odštartovala súťaž vo florbale na základných školách už minulý školský rok. „Začínali sme s 900 žiakmi, v tomto školskom roku ich máme 4 000, z toho polovicu tvoria dievčenské tímy. Na floorball SK LIGE pracujeme ďalej, snažíme sa ju rozvíjať a postupne rastie. Vyzerá to tak, že v budúcom školskom roku budeme hrať masívnu súťaž s 25 000 žiakmi,“ prezradil manažér projektu Ľuboš Sarnovský.

Okresné finále dievčat v Partizánskom Okresné finále dievčat v Partizánskom Zdroj: Nadácia TV JOJ

To, že celoslovenská súťaž Nadácie TV JOJ spája žiakov a motivuje ich ku skvelým výkonom si všimol aj primátor Partizánskeho, kde sa hralo okresné finále dievčenských tímov. „S radosťou sme sa zapojili do projektu, pretože chceme, aby florbal bol súčasťou výučby telesnej výchovy na každej základnej škole,“ povedal primátor mesta Partizánske Jozef Božík.

Na fantastické výkony dievčat sa prišiel pozrieť aj Fratišek Kalaš so spoločnosti ZAREN, ktorá je hlavným partnerom projektu. „Podporujeme projekt už druhý rok a vidím, že to má zmysel, dievčatá bojujú.“ Z víťazstva dievčenskej skupúiny v Partizánskom sa tešia žiačky z osemročného gymnázia. Srdečne blahoželáme. Výsledky ostatných okresných kôl si môžete pozrieť na našej stránke https://www.skliga.sk.

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.