Devín_Nadácia

Behaj lesmi: Keď každý kilometer pomáha

Behaj lesmi je séria 5 pretekov v prírode, ktorá láka pretekárov nielen unikátnymi miestami, ale aj možnosťou pomôcť jednej z najzraniteľnejších skupín spoločnosti. Svedčí o tom fakt, že počas štyroch behov sa spolu vyzbieralo 11 614 €.

Účastníci sa s Behaj lesmi pozrú do unikátnych lokalít na tých najkrajších miestach Slovenskej republiky. Počas mája, júna a júla sa preteky konali na Devíne, V Čičmanoch, Bachledovej doline a vo Veľkej Fatre. Preteky ponúkajú vždy kratšiu trasu okolo 10 kilometrov a tiež dlhšiu variantu, ktorá má približne 20 kilometrov či VoltaRUN, ktorý je dlhý cca 5 kilometrov.

Behaj lesmi je však unikátnym projektom práve vďaka charitatívnej pomoci.  Za každý kilometer, ktorý zdoláte v rámci VoltaRUN alebo všetkých ostatných pretekov seriálu Behaj lesmi, pomôžeme prostredníctvom Nadácie TV JOJ 0,1 € seniorom sa znovu rozhýbať. Pretož epráve pohyb môže byť pre mnohých cesta ako príjemne prežiť jeseň života. Do projektu je zapojených celkovo 5 domov seniorov, ktoré sú v blízkosti miesta konania behu. Každému domu seniorov Nadácia TV JOJ venuje celý výťažok z charitatívneho behu.

Prvé štyri behy sú už za nami. Vďaka bežcom pomôžeme:
Domovu seniorov Pažítkova 2, Bratislava sumou 2975 €,
Centru sociálnych služieb Sloven sumou  3073 €,
Senior Tatry sumou 2519 €,
Senires Ružomberok sumou 3047€.

Posledné čarovné miesto na beh s krásnou myšlienkou nás čaká 20. augusta V Štiavnických vrchoch. Trasa bežcov povedie okolo mnohých krásnych miest, ktoré sú typické pre danú lokalitu. Všetky informácie o behu a možnosť registrácie nájdete na: https://behajlesmi.sk/.